USUWANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ – INTRALIPOTERAPIA

AQUALYX

obrazek

 

Niechirurgiczne pozbywanie się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej - nowe możliwości, nowe metody, bezpieczniejsze preparaty
AQUALYX - artykuł "Expert Anti Aging"

 


Nagłe pojawienie się w praktyce medycyny estetycznej roztworów fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu (PPC-SO), silnie zmieniło techniczne podejście do możliwości terapeutycznych w niechirurgicznych zabiegach miejscowych otłuszczeń, czyli usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach gdzie trudno jest się jej pozbyć za pomocą diety czy aktywności fizycznej.

W Polsce od początku tego roku pacjenci mają możliwość wykonania zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu nowego preparatu o nazwie Aqualyx. W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych substancji posiada on oficjalną europejską rejestrację do zabiegów ostrzykiwania tkanki tłuszczowej.

Aqualyx nie zawiera fosfatydylocholiny. Powszechnie wiadomo już, że fosfatydylocholina nie ma żadnego działania powodującego niszczenie komórek tłuszczowych. Faktycznie działającą substancją w rotworach fosfatydylocholiny jest detergent: deoksycholan sodu.

 

Aqualyx to roztwór mikrożelatynowy o działaniu adipocytolitycznym. Składa się z gąbki cukrowej o trójwymiarowej strukturze , w której umieszczone są mikro ilości substancji detergujących rozpuszczonych w roztworze fosforanowym.

 

Kolejną dobrą informacją, jest fakt, że obowiązkowa technika wprowadzania Aqualyx – technika intralipopterapii – jest najbardziej bezpiecznym i zupełnie bezbolesnym sposobem przeprowadzenia zabiegu. Polega ona na ostrzykiwaniu miejsca z tkaną tłuszczową specjalną igłą – z zaledwie jednego lub ewentualnie dwóch miejsc wkłucia – czyli podczas zabiegu pacjent zostaje ukłuty igłą maksymalnie dwa razy. To pozwala na wyeliminowanie ryzyka powikłań, które dość często występuje podczas innych technik wykonywania zabiegów tak zwanej „lipolizy".

 

Techniką intralipoterapii przy użyciu preparatu do iniekcji Aqualyx możemy usuwać „tłuszczyk” w taki miejscach jak:

  • kończyny górne – w okolicy tricepsu
  • fałdy na plecach (poniżej żeber)
  • brzuch
  • biodra, „bryczesy”
  • okolica podpośladkowa
  • wewnętrzna strona ud
  • wewnętrzna strona kolan
  • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
  • ginekomastia męska

Dodatkowe bezpieczeństwo zarówno pacjentowi jak lekarzowi, gwarantuje fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie i jest to zasada rygorystycznie przestrzegana przez polskiego dystrybutora firmę Fenice z Warszawy.

 

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqyalyx zapewnia:

·         Mniejszą bolesność i większa szybkość działania

·         Krótsze odstępy miedzy zabiegami

·         Mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskani efektów

·         Brak pacjentów, którzy zupełnie nie odpowiadają na zabieg zwłaszcza w okolicy bioder

·         Obligatoryjna technika infiltracji: intralipoterapia