SILHOUETTE SOFT LIFT

 

Silhouette Soft Lift

 

Bezoperacyjne podniesienie twarzy nićmi Silhouette

Silhouette Lift jest nowatorską techniką liftingu twarzy, polega na chirurgicznym podniesieniu ku górze skóry i tkanki podskórnej twarzy i szyi przy pomocy nici Silhouette Lift bez wycinania nadmiaru skóry. którą stosuje się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa ok. 45 minut i nie wymaga pobytu w klinice. 
Natychmiastowa rekonwalescencja pozwala powrócić do normalnej aktywności w ciągu 2 dni, a po 2 tygodniach skóra twarzy odzyskuje miękkość, naturalny wygląd i znikają wszelkie ślady przeprowadzonego zabiegu.


Specjalne nici wprowadzane są po skosie przez mikro-nakłucie w okolicy skroni. 
Nici Silhouette wykonane są z polipropylenu – materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem, który do lat wykorzystywany jest w chirurgii sercowo-naczyniowej i chirurgii oka. 
Są najnowocześniejszym produktem dostępnym w tej chwili na rynku nici do podwieszania tkanek miękkich twarzy. Nie ma na ich powierzchni kolców, co zapobiega uszkodzeniu tkanek, a dzięki małym, wchłanialnym stożkom, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworzy się napięcie, które podnosi zwiotczałą tkankę. 
Zwłóknienie wokół nici tworzy zdecydowanie silniejszy mechanizm zawieszenia niż w przypadku tradycyjnych metod. 
Silhouette Lift jest techniką, która może być stosowana równie skutecznie u kobiet, jak i mężczyzn. 
Nowe nici Silhouette Lift pozwalają uniknąć problemów związanych z przemieszczaniem się nici, jej zerwaniem oraz bólem występujących w przypadku nici z kolcami.

 

         

 
Technika Silhouette Lift sprawdza się doskonale w przypadku korekcji tzw. "chomików", fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek mimicznych oraz owalu twarzy, policzków i szyi. 
Silhouette-Lift jest nową techniką, w której wykorzystywane są nici Silhouette – nowe nici do podciągania tkanek. Ta cechująca się minimalną inwazyjnością technika wykorzystywana jest do podciągania i przesuwania zwiotczałej tkanki środkowej części twarzy. Nici Silhouette zapewniają znacznie lepszy efekt podciągnięcia dzięki wyjątkowym, wchłanialnym stożkom, które skutecznie unoszą tkankę miękką. Nici są mocowane do powięzi skroniowej. Aby to osiągnąć, wykonywane jest małe nacięcie ponad linią włosów, gdzie nici są zaczepiane.

 
Silhouette Lift jest skuteczny w przypadku korekcji zwiotczałych policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, brwi i opadniętych pośladków. Jest zabiegiem niepozostawiającym widocznych blizn. Nie wymaga hospitalizacji.