ROZSTĘPY


Rozstępy to uszkodzenia skóry w wyniku jej nadmiernego rozciągania, najczęściej w wyniku wahań masy ciała w stosunkowo krótkim czasie. Najbardziej narażone na występowanie rozstępów są osoby z zachwianym poziomem hormonów, czyli kobiety w ciąży, młodzież w okresie dojrzewania, osoby przyjmujące sterydy.
Niezależnie od etapu w którym znajdują się rozstępy, można wpłynąć na ich zmniejszenie lub całkowicie je wyeliminować, poprzez stymulację komórek skóry objętych rozstępami do aktywnej przebudowy, polegającej na namnażaniu się komórek skóry i odbudowie sieci kolagenowej i elastynowej.
Najbardziej bezpośrednią metodą wpływu jest mezoterapia igłowa, polegająca na podaniu w postaci mikrozastrzyków substancji silnie stymulujących procesy przebudowy i reorganizacji włókien kolagenowych, elastynowych i tkanki łącznej. Zabieg jest bezbolesny, wykonany w znieczuleniu miejscowym. Do rozjaśnienia lub zniwelowania rozstępów jest potrzebne kilka zabiegów, początkowo w odstępie dwutygodniowym, następnie raz w miesiącu.