PEELINGI MEDYCZNE

Peel Tech Line

Złuszczanie niezależnie od pory roku

Przeznaczenie

Peel Tech Line to nowa wieloskładnikowa linia peelingów. Bez szkody dla skóry mogą być stosowane również w okresie wiosenno-letnim. Wskazaniami do stosowania peelingów jest skóra wiotka, pozbawiona blasku, z oznakami starzenia i zmarszczkami. Peelingi stosuje się również w leczeniu przebarwień i blizn.

Działanie

Peel Tech Line to precyzyjnie sprofilowana kombinacja współdziałających ze sobą kwasów. Pozwala na maksymalizację efektu złuszczenia i oczyszczenia skóry przy minimalnym ryzyku objawów ubocznych (np. stanów zapalnych skóry). Są one dość częste w przypadku stosowania tradycyjnych peelingów tworzonych na bazie pojedynczego kwasu, gdy ich przyczyną staje się zbyt duża koncentracja jednego składnika.

Efekty

Świetne właściwości nawilżające skórę i efekt łagodnie kojący zapewniają glicerol i olej ze słodkich migdałów. Po peelingu preparatem z serii Peel Tech Line unikniemy czerwonych przebarwień w miejscach zabiegów dzięki łagodzącej kombinacji składników, którą tworzą m.in. aloes, cynk, kwas hialuronowy, olej z zarodników zbóż i olejek różany. Dzięki unikalnemu aplikatorowi typu roll-on o nazwie „Tool-Tech”, nowe peelingi spełniają wymóg homogeniczności i świetnie rozprowadzają się po powierzchni skóry, redukując ryzyko nadmiernej koncentracji miejscowej, co zdarza się podczas korzystania z pędzelka lub natryskiwania. Gama składa się z 3 peelingów o różnej mocy: UP TECH, MINI TECH i MAXI TECH.

UP TECH

Mocno złuszczający peeling, gwarantujący silny i długotrwały efekt odnowy skóry z liftingującym efektem. Wskazany do skóry cienkiej i z małymi bliznami potrądzikowymi i zmarszczkami. Powstały na bazie TCA i fenolu, zawiera również: kwas salicylowy 5% kwas azelainowy 20%, kwas pirogronowy 20%, kwas jabłkowy 20%.
pH: 1,60

MAXI TECH

To intensywny peeling o działaniu oczyszczającym i wzmacniającym naturalną barwę skóry. Wskazany w przypadku problemów z nadmiernie rozszerzonymi porami.
MAXI TECH sprawia, że odnowiona skóra jest gładka i przypomina skórę małego dziecka. Skład: kwas mlekowy 10%, kwas kojowy 5%, arbutyna 5%, kwas glikolowy 10%, kwas migdałowy 20%, kwas salicylowy 5%.
pH: 1,90

MINI TECH

Łagodny peeling wygładzający i oczyszczający. Zapewnia ciągłą, nieinwazyjną odnowę skóry, działając nawilżająco i antyoksydacyjnie. Po zabiegu skóra stanie się bardziej elastyczna i rozświetlona.
Skład: MCA 3%, kwas migdałowy 30%, kwas mlekowy 3%, kwas cytrynowy 3%, pantenol 3%, kwercetyna – antyutleniacz 3%.
pH: 2,50

Częstotliwość stosowania: co 10-14 dni 1 zabieg
Czas trwania zabiegu: ok. 15-20 min